atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-02-11 09:30

Gemius publicē interneta lapu Top 20 janvārī

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicējis Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu Top 20 janvārī. Gada pirmajā mēnesī interneta lietotāji biežāk interesējušies par likumdošanu un valsts institūciju sniegtajiem pakalpojumiem – no visām platformām lielāko auditorijas pieaugumu piedzīvojusi tiesību aktu vietne likumi.lv, bet datoru topā par četrām pozīcijām pakāpies valsts pārvaldes pakalpojumu portāls latvija.lv.

Kopējā statistika visās platformās

Pirmajā gada mēnesī kopējās statistikas Topā no visām platformām, t.i., no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām kopā, lielāko Real Users pieaugumu piedzīvojusi tiesību aktu vietne likumi.lv, sasniedzot par 18 procentiem vairāk lasītāju nekā pagājušā gada nogalē. Portāla bb.lv auditorija pieaugusi par 16 procentiem, bet ziņu vietnes nra.lv lietotāju skaits – par 14 procentiem, salīdzinot ar pērnā gada decembri.

Tikmēr vecāku portāla mammamuntetiem.lv auditorija gada pirmajā mēnesī samazinājusies par 18 procentiem, bet spoki.lv lietotāju skaits no visām ierīcēm kopā sarucis par 5 procentiem. Jāatzīmē, ka janvārī kopējās statistikas topam pievienojies biznesa portāls db.lv ar 208 000 Real Users.

Topa pirmajā pozīcijā, kā ierasts, ierindojas ziņu portāls delfi.lv ar 818 000 lietotājiem, kas ir par 2 procentiem lietotāju vairāk nekā decembrī, otrajā pozīcijā seko ziņu portāls tvnet.lv ar 733 000 lietotājiem un lietotāju pieaugumu par 3 procentiem, bet trešo vietu topā ieņem vietne inbox.lv ar 713 000 interneta lietotājiem, Real Users skaitam pieaugot par procentu.

Ceturtajā pozīcijā tāpat kā decembrī ierindojas ziņu un izklaides vietne jauns.lv, kuras auditorija pagājušajā mēnesī pieaugusi par 6 procentiem, bet Top 5 noslēdz ziņu portāls la.lv ar par 3 procentiem lielāku auditoriju nekā 2019. gada noslēgumā.

Apmeklējumi no datoriem

Lielāko apmeklējuma pieaugumu no datoriem janvārī piedzīvojis valsts pārvaldes pakalpojumu portāls latvija.lv, kurā no gada sākuma ir iespējams veikt izvēli par pensiju 2. līmenī uzkrātā kapitāla mantošanu. Portāla auditorija pieaugusi par 75 000 lietotājiem jeb 23 procentiem. Sludinājumu portāla ss.com apmeklētāju skaits pieaudzis par 14 procentiem jeb 66 000 lietotājiem. Tikmēr par 13 procentiem vairāk interneta lietotāju janvārī apmeklēja ziņu portālu la.lv, bet par 11 procentiem audzis interneta enciklopēdijas wikipedia.org lasītāju skaits.

Salīdzinot ar datiem par decembri, janvārī samazinājusies lielāko banku lapu auditorija – seb.lv apmeklējums sarucis par 11 procentiem, bet swedbank.lv – par 4 procentiem.

Jaunā gada sākumā no datoriem apmeklētāko vietņu topā līdera pozīcijās nemainīgajiem līderiem – Google, Youtube un Facebook –  seko pašmāju vietnes inbox.lv ar 612 000 lietotājiem un 2 procentu pieaugumu, un delfi.lv, kas janvārī sasniedzis par 6 procentiem vairāk lietotāju no datoriem.

Apmeklējumi no mobilajām ierīcēm

Mobilās statistikas topā janvārī nozīmīgu Real Users pieaugumu piedzīvojis portāls bb.lv ar +16 procentiem jeb par 48 000 lietotājiem vairāk nekā decembrī. Tikmēr sportacentrs.com auditorija pieaugusi par 15 procentiem jeb 25 000 lietotājiem, bet portāla nra.lv apmeklējums par 14 procentiem jeb 53 000 lietotājiem.

Portāla mammamuntetiem.lv auditorija janvārī samazinājusies par 48 000 lietotājiem jeb 20 procentiem, bet salidzini.lv lietotāju skaits par 44 000 jeb 19 procentiem. Jāatzīmē, ka janvārī topam pievienojies portāls db.lv ar 170 000 lietotājiem ieņemot 18. pozīciju mobilā apmeklējuma topā. 

Apmeklējumos no mobilajām ierīcēm jeb no mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām kopā janvārī topa pirmajā vietā ir portāls delfi.lv ar 784 000 lasītājiem, tam seko tvnet.lv ar 690 000 apmeklētājiem, bet topa trešajā pozīcijā ierindojas ziņu un izklaides portāls jauns.lv ar 583 000 lietotājiem. Pakāpjoties par vienu pozīciju janvārī, topa ceturtajā vietā ir portāls la.lv ar 517 000 lietotājiem, bet Top 5 ar 512 000 Real Users noslēdz portāls skaties.lv.

 

Ar publiski pieejamajiem datiem iespējams iepazīties datu vietnē: https://rating.gemius.com/

Top 20 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas janvārī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli