atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-01-12 08:23

Gemius publicē rudens blogu topu 2015

Gemius publicē rudens blogu topu 2015

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius ir publicējis 2015. gada rudenī apmeklētāko Latvijas blogu topu. Pārliecinošu pirmo vietu topā ieņem  jaunpienācējs – izklaides blogs fenikssfun.com. Arī otrajā vietā jaunums - mūzikas blogs parmuziku.lv, bet trešajā vietā ierindojas iepriekšējā topa līderis – tehnoloģiju blogs kursors.lv. 

Latvijas blogu topa mērījumos sevi piesaka un stabilu pirmo vietu ar ievērojamu apmeklētāju skaita pārsvaru ieņem izklaides blogs fenikssfun.com, ko novembrī ir apmeklējuši 160 500 interneta lietotāji no datoriem. Izklaides blogs fenikssfun.com tika izveidots 2014. gada septembrī un bloga pamatlicēji ir Ieva Bite, Mārtiņš Opmanis un Artūrs Mednis, novērojot, ka Latvijā tobrīd nebija neviena bloga vai lapas, kas veidotu interesantu, izklaidējošu un pozitīvu saturu bez dzeltenām ziņām, baumām, politikas, skandāliem un slavenībām. Vismaz 50 procenti bloga satura ir pašu domāts, veidots vai kūrēts, kā arī liels fokuss tiek likts tieši uz Latvijas lokālo saturu - par Latvijas vietām, jauniem uzņēmumiem vai citām interesantām iniciatīvām. 

"Mēs gribējām radīt jaunu, mazu mediju, kur paša satura patērēšana arī ir izklaide, kā arī tā varētu būt lieliska platforma mums pašiem dažādiem satura eksperimentiem, praksē pārbaudot teorijas vai jaunas idejas”, skaidro Artūrs Mednis. “No pirmās dienas blogs fokusējās uz sociālo tīklu lietotājiem, radot saturu ar kuru cilvēki gribētu dalīties savos sociālajos tīklos. Vairāk kā puse mūsu lasītāju nāk no mobilajiem telefoniem, tāpēc ieviešot jebkādus tehniskos uzlabojumus vai jaunus satura formātus, vai tie būtu testi, listes, aptaujas vai jebkas cits, mēs primāri domājam par to, kā tas strādās uz mobilajiem telefoniem, cik viegli mūsu apmeklētājiem būs lietot lapu. Cenšamies domāt par apmeklētāju ērtībām, padarot fenikssfun.com lietošanu maksimāli ērtu. Patiesībā, mēs pat bannerus lapā ieviesām tikai pirms mēneša, bet domājam no tiem tomēr atteikties, jo ticam, ka pats saturs strādā labāk".

Otrajā vietā ar 40 700 lietotājiem ierindojas cits jaunpienācējs – nekomerciāls mūzikas blogs latviešu valodā parmuziku.lv, kuru veido vairāki neatkarīgi Latvijas mūzikas žurnālisti - Aiga Leitholde, Alise Pabērza, u.c. ParMuziku.lv pastāv, pateicoties Latvijas mūziķu un mūzikas ierakstu producentu pašiniciatīvai, ar biedrības “LaIPA” atbalstu.

Topa trešo pozīciju ieņem tehnoloģiju blogs kursors.lv (galvenais redaktors – Kristaps Skutelis), kas novembrī piesaistījis 21 600 interneta lietotājus no datoriem. Salīdzinot ar 2015.gada pavasara mērījumiem, kursors.lv auditorija ir augusi par 32 procentiem. Par 40 procentiem lielāka auditorija (19 500 lietotāji) novembrī apmeklējusi arī Ingas un Ērika Dalibu dzīvesziņas blogu iinnu.lv, kas topā ieņem ceturto vietu. Topa piecinieku noslēdz vēl viens jaunpienācējs - Kristīnes Kleinbergas – Ankravas blogs tava-pasaule.lv ar 13 100 lietotājiem no datoriem. Blogs aptver tādas tēmas kā praktiskā astroloģija, praktiskā psiholoģija, veselīgs dzīvesveids un ezotērika. 

Top 20 blogu vidū ienāk arī Ances Annas Šternbergas blogs par un ap veselību, gan fizisko, gan emocionālo – topivesels.lv, ko novembrī apmeklējuši teju 5 000 lietotāji. Blogu topam pievienojas arī mārketinga komunikācijas un sabiedrisko attiecību blogs 7guru.lv ar gandrīz 4 000 lietotājiem un Kristīnes Z. jeb “Vārdotājas” blogs par latviešu valodu un pareizrakstību - vardotaja.blogspot.com ar aptuveni 3 000 apmeklētājiem. 

Līdz ar jaunu blogu ienākšanu rudens topā, zemākas vietas nekā iepriekšējā topā ieņem tādi blogi kā alksn.is, stulbums.com, karijs.lv u.c. Tikmēr no mērījumiem izstājas neformālās izglītības attīstības biedrības „Soli pa solim” blogs solipasolim.lv. Tehnisku iemeslu dēļ topā atkārtoti nepiedalās sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv.

Pateicoties jaunienācējiem ir ievērojami augusi arī kopējā 20 populārāko blogu auditorija. Novembrī blogu apmeklētāju skaits pārsniedz 250 000 lietotāju slieksni apmeklējumos no datoriem (ņemot vērā pārklāšanos) un tie ir 18 procenti no Latvijas interneta lietotājiem vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem.

        Gemius, gemiusAudience, novembris 2015

Tāpat kā apmeklējumos no datoriem, arī no mobilajām ierīcēm apmeklētākais ir izklaides blogs fenikssfun.com. Bloga apmeklētāju skaits no mobilajiem telefoniem ir par 7 procentiem lielāks nekā no datoriem, kopā 171 100 lietotāji. Tikmēr no planšetdatoriem blogu novembrī apmeklējuši 28 700 apmeklētāji. Otrs populārākais blogs no mobilajiem telefoniem ir parmuziku.lv (46 900 apmeklētāji), bet trešajā vietā - kursors.lv (11 500 apmeklētāji).Apmeklējumos no planšetdatoriem kursors.lv (4 700 apmeklētāji) ieņem otro vietu un pavirzās priekšā blogam parmuziku.lv (3 800 lietotāji).

Gemius blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros 2015. gada novembrī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. Tops veidots, balstoties 7 līdz 74 gadus vecu auditorijas lielumu blogos, kas tos apmeklējusi, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus.

Novembra blogu topa mērījumos piedalījās rekordliels blogu skaits, kopā 96 blogi. Ar visu blogu topa reitingiem pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem, viena lietotāja pavadītā laika un citiem rādītājiem apmeklējumos no dažādām platformām (datori, mobilie telefoni un planšetdatori) iespējams iepazīties šeit. Šis ir vienīgais šāda veida pētījums Latvijā, kas vienkopus apkopo datus par Latvijas blogu auditorijas apmēriem. Blogu īpašnieki, kas vēlas ņemt dalību nākošajos blogu topa mērījumos, aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu contact@gemius.lv.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli