atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-03-25 11:30

Gemius veidos pavasara blogu topu

Interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius veidos Latvijā apmeklētāko blogu topu. Blogeri aicināti pieteikties pavasara blogu topa bezmaksas statistikas mērījumiem līdz 20. martam.   

Gemius aicina Latvijas blogerus piedalīties pavasara blogu topa bezmaksas statistikas mērījumos, tādējādi palīdzot radīt priekšstatu par blogosfēras apmēriem Latvijā.

Tie blogu īpašnieki, kas vēl nav pieteikuši blogu mērījumiem, aicināti sazināties, rakstot uz e-pastu contact@gemius.lv un norādot bloga īpašnieka vārdu, uzvārdu, web adresi un blogā pārstāvēto tematiku. Pieteikšanās norit līdz 20. martam.  

Tiem blogu īpašniekiem, kam mērījumu kodi blogā jau ir izvietoti, otrreiz nav jāpiesakās. Gemius Latvia patur tiesības izvērtēt blogā publiskoto saturu un nepievienot tādus blogus, kuru saturs tiks uzskatīts par neatbilstošu Latvijas likumdošanai un sabiedrībā vispārpieņemtajām normām un ētikai, kā arī komerciāla rakstura blogus.

Blogi topā tiek apskatīti pēc vairākiem kritērijiem – auditorijas (real users) skaita, lapu skatījumu (page views) skaita, viena lietotāja vidēji pavadītā laika blogā un citiem rādītājiem, taču pats tops tiek veidots, balstoties uz tā auditorijas lielumu konkrētajā mēnesī. Tradicionāli Latvijas blogu tops tiek veidots divas reizes gadā – aprīlī un novembrī, tādējādi atspoguļojot pavasara un rudens tendences Latvijas blogosfēras attīstībā.

Tā kā gemiusAudience pētījumam no janvāra ir pievienota vecuma grupa no 7 līdz 14 gadiem, pavasara blogu topa īpašnieki varēs uzzināt savu blogu auditorijas apmērus arī bērnu un jauniešu vidū.

Jau minēts, ka pēdējā novembra blogu Top 20 pirmo vietu ieņēma radošās izcilības blogs cehs.lv ar 34 100 lietotājiem. Otrajā vietā ar 14 300 lietotājiem ierindojās dzīvesziņas blogs iinuu.lv, bet kā trešais – sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv ar 11 600 lietotājiem. Rudens topā viena no aktuālākajām tendencēm starp populārākajiem blogiem bija pavārmāksla. 

gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus.  gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Cits, Izklaide

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli