atslēgvārdi

atslēgvārdi
2017-01-16 14:18

Interneta lapu Top 25 decembrī, 2016

Interneta lapu Top 25 decembrī, 2016

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius publicējis Latvijas apmeklētāko interneta lapu Top 25 decembrī. Pēc iespaidīgas debijas novembrī, nozagts.com auditorija samazinājusies par - 23 procentiem, savukārt vislielākais kāpums portālam lattelecom.wifi.lv.

Decembris lielākajām Latvijas interneta vietnēm pavadīts salīdzinoši mierīgi, uz ko norāda kopējie dati par visām platformām- auditorijas kritums par vairāk kā 10 procentiem pieredzēts tikai trīs mājaslapām.  Uz kopējā fona pamanāms ziņu vietnes diena.lv kritums par - 30 procentiem jeb 72 000 lasītājiem, taču tas skaidrojums ar tehniskiem labojumiem portāla struktūrā. 

“SIA Izdevniecība Dienas Mediji informē, ka saistībā ar portāla diena.lv modernizāciju, šobrīd ir izmaiņas struktūrā un uz laiku ir atdalīti reģionālie portāli no diena.lv domēna,”  komentē diena.lv pārstāve Kristīne Krūzmane.

Tāpat kritums novērojams portāla nozagts.com datos (- 23 procenti), kas debitējot pētījumā novembrī stabili ieņēma 12. vietu pēc apmeklētāju skaita no visām platformām. Decembrī nozagts.com noslīdējis četras pozīcijas zemāk un ieņem 16. vietu. Kā arī manāms apmeklētāju skaita kritums meteoroloģiskās informācijas vietnei gismeteo.lv (- 20 procenti) liek noslīdēt uz topa 24. pozīciju.

Procentuāli lielākais kāpums novērojams portāla lattelecom.wifi.lv auditorijas datos (+ 13 procenti), ziņu vietnei vesti.lv (+ 9 procenti) un nekustamo īpašumu sludinājumu portālam city24.lv (+ 8 procenti). 

Auditorijas izmaiņas no datoriem

Starp Top 5 lielākajiem Latvijas portāliem vietu sadalījums nav mainījies un topa līderis inbox.lv kāpinājis auditoriju par vairāk kā 6500 apmeklētājiem. Neliels auditorijas kāpums manīts arī ziņu portālā kasjauns.lv (+ 3500 apmeklētāji), savukārt delfi.lv, tvnet.lv/apollo.lv un draugiem.lv novērojams procentuāli neliels kritums. Manāmi palielinājusies portālu salidzini.lv un vesti.lv auditorija, attiecīgi par + 18000 un + 16 000  lietotājiem.

Auditorijas izmaiņas no mobilajiem telefoniem

No 1. decembra nekustamo īpašumu portāls city24.lv uzrāda iespaidīgu pieaugumu datos par apmeklētājiem no mobilajām ierīcēm, taču tas, galvenokārt, skaidrojams ar tehniskiem uzlabojumiem sludinājumu galerijās. Jau iepriekš minētais portāla lattelecom.wifi.lv kāpums novērojams arī skatījumos no mobilajiem telefoniem un decembrī ziņu vietne pulcējusi 25 000 jaunu lietotāju (+ 14 procenti). Procentuāli lieli kāpumi arī mixnews.lv (+ 16 procenti) un salidzini.lv (+ 11 procenti). Apskatot datus par portāliem, ko nav ietekmējuši tehniska rakstura labojumi, taču mēnesi beiguši ar auditorijas zudumu, jāmin ziņu portāls focus.lv (- 35 procenti) un dzīvesveida portāls brivbridis.lv (- 15 procenti).

Auditorijas izmaiņas no planšetdatoriem

Atšķirībā no datiem par interneta lapu pārlūkošanu no mobilajiem telefoniem, auditorijas izmaiņas no planšetdatoriem lielākajai daļai ir mazāk pozitīvas. Piemēram, tikai pieci no apskatītajiem portāliem mēnesi noslēguši ar auditorijas kāpumu, tajā skaitā tvnet.lv/apollo.lv un draugiem.lv. Savukārt, deviņi portāli piedzīvojuši kritumu par vairāk kā pieciem procentiem, tostarp jau minētie nozagts.com (- 34 procenti) un gismeteo.lv (- 23 procenti).

Top 25 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas jūlijā piedalījās  gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv            

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Nozare

LV_Industry

Valsts

LV_Valsts

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli