atslēgvārdi

atslēgvārdi
2017-02-23 00:00

Interneta lapu Top 25 janvārī, 2017

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius publicējis Latvijas apmeklētāko interneta lapu Top 25 janvārī. Sākot jaunu gadu, interneta lietotāji vislielāko interesi izrādījuši par nodokļu un likumu izmaiņām, kā rezultātā topā parādās Latvijas Vēstneša portāls lvportals.lv. Tāpat pagājušajā mēnesī intrigu uzturēja kasjauns.lv un skaties.lv, kas joprojām savā starpā cīnās par topa 5. vietu, kā arī iespaidīgais cv.lv apmeklētāju kāpums no datoriem.

Salīdzinot ar 2016.gada decembri, auditorijas kāpums janvārī novērojams interneta vietnēs, kas piedāvā praktisku informāciju par likumu un nodokļu izmaiņām, kā piemēram jau minētais lvportals.lv (+ 42 procenti) un likumi.lv (+ 17 procenti). Līdzīga tendence arī uzziņu un sludinājumu portāliem city24.lv (+ 15 procenti), firmas.lv (+ 11 procenti) un zl.lv (+ 6 procenti).

Jau vairākus mēnešus portāli kasjauns.lv un skaties.lv savā starpā cīnās par vietu kopējā topa pirmajā pieciniekā. Ja decembrī 5. vietā atradās skaties.lv ar vairāk kā 10 000 apmeklētāju pārsvaru, tad šī gada pirmajā mēnesī šajā pozīcijā atrodas kasjauns.lv.

Izmaiņas kopējā topa vietu sadalījumā skārušas lapu lattelecom.wifi.lv, kas noslīdot par 5 pozīcijām ieņem 24. vietu un cenu salīdzināšanas vietni kurpirkt.lv, kas pēc līdzīga scenārija nokrita uz 17. pozīciju. Toties ģimenes portāls mammamuntetiem.lv janvārī piedzīvoja auditorijas kāpumu par + 8 procentiem un, paceļoties par divām vietām, ieņem 19. pozīciju.

Izmaiņas no datoriem

Apmeklētāju skaita kāpums janvārī novērojams darba meklēšanas portālā cv.lv (+ 22 procenti), kas rezultējās ar 23.vietu apmeklējumos no datoriem. cv.lv pārstāve Krista Roziņa atzīst, ka līdzīga tendence novērojama jau vairākus gadus pēc kārtas:

"Gada sākums tradicionāli ir ļoti aktīvs periods darba tirgū gan no darba ņēmēju puses, kad aktīvāk tiek meklētas jaunas karjeras iespējas, pievienojot vai atjaunojot savu CV datubāzē vai izskatot piedāvātos darba sludinājumus, gan arī no darba devējiem  - meklējot jaunus papildspēkus sava biznesa attīstībai. Pēc salīdzinoši klusāka Ziemassvētku perioda karjeras portāla www.cv.lv apmeklējums janvārī parasti vidēji pieaug par 20%, šajā gadā tas ir par 22% vairāk."

Janvārī pozitīvs kāpums bijis arī gismeteo.lv portālam, kas pacēlies par 5 vietām un atrodas 19. pozīcijā apmeklējumos no datoriem.

Izmaiņas no mobilajām ierīcēm

Par apmeklētājiem no mobilajiem telefoniem iespaidīgu pieaugumu datos uzrāda ziņu portāli focus.lv un vesti.lv, attiecīgi + 60 procenti un + 35 procenti salīdzinot ar pagājušā gada decembri. Tāpat jāpiemin pirmā desmitnieka portāli la.lv un lsm.lv, kas kāpinājuši lasītāju skaitu attiecīgi par 19 un 22 procentiem salīdzinot ar decembri.

Savukārt no planšetdatoriem janvāris iezīmējis pozitīvas tendences gandrīz visām apskatītajām lapām ar lielāko kāpumu portālos cv.lv un gismeteo.lv. Nedaudz mazāks apmeklētāju skaits kā 2016.gada nogalē  novērojams tikai interneta vietnēm salidzini.lv, kurpirkt.lv un nozagts.com.

Top 25 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas jūlijā piedalījās  gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv   

To clipboard> Drukuj

Nozare

LV_Industry

Valsts

LV_Valsts

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli