atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-08-15 10:26

Interneta lapu Top 25 jūlijā

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius publicējis Latvijas apmeklētāko interneta lapu Top 25 jūlijā. Mēnesis stabili aizvadīts gandrīz visām pētījumā apkopotajām mājas lapām un lielākie auditorijas kāpumi pieredzēti lapām, kas veikušas tehniskus uzlabojumus. Tā, piemēram, sociālais medijs odnoklassniki.ru  piedzīvo auditorijas kāpumu no mobilajām ierīcēm un uzziņu portāla zl.lv auditorija palielinājusies par + 28 procentiem.

Jūlijs lielākajām Latvijas interneta vietnēm pavadīts salīdzinoši mierīgi, uz ko norāda kopējie dati par visām platformām- auditorijas kritums pieredzēts tikai septiņām mājas lapām, savukārt desmit portāli pieredzējuši kāpumu par vairāk kā 5 procentiem. Jāatzīmē iespaidīgais ziņu vietnes nra.lv kāpums par 21 procentu jeb 64 000 lasītājiem. Tā pat ģimenes portāls mammamuntetiem.lv, kas pēdējos mēnešos ar auditorijas izmaiņām nebija izcēlies, jūlijā pulcējis par 22 000 lietotāju vairāk nekā vasaras sākumā.

Procentuāli lielākais kāpums novērojams uzziņu portāla zl.lv auditorijas datos (+ 28 procenti), kas, galvenokārt, izskaidrojams ar izmaiņām portāla tehniskajos parametros. Arī odnoklassniki.ru sākot ar jūliju savos datos iekļauj lietotājus, kas apmeklē lapas mobilo versiju, tādējādi palielinot savu auditoriju par vairāk kā 56 000 lietotājiem.

Auditorijas izmaiņas no datoriem Starp Top 5 lielākajiem Latvijas portāliem vietu sadalījums nav mainījies un inbox.lv joprojām stabili ieņem pirmo pozīciju. Auditorijas kāpums manīts ziņu portālos delfi.lv (+ 22 000 lietotāji), tvnet.lv/apollo.lv (+ 14 000 lietotāji) un kasjauns.lv (+ 17 000 lietotāji). Manāmi palielinājusies ziņu portāla nra.lv auditorija par + 16 procentiem jeb 32 000 lietotājiem. Savukārt lsm.lv un gismeteo.lv lietotāju aktivitāte samazinājusies par attiecīgi 7 un 5 procentiem no datoriem.

Kā komentē portāla nra.lv redaktore Ilze Zālīte: “Vasara ir lielisks laiks, lai testētu jaunas saturiskās kā arī tehnoloģiskās inovācijas un pienācīgi sagatavotos jaunam darba cēlienam rudenī. Jūlijā portāls testa režīmā veica vairākus uzlabojumus, lai novērtētu jauninājumu atdevi un lai labākos ieviestu savā ikdienas darbā. Portāls jūlijā pārliecinājās, kādu saturu šobrīd vēlas redzēt mūsu lasītāji un kādi instrumenti mums šo saturu ļauj savai auditorijai izplatīt vispareizāk." 

Auditorijas izmaiņas no mobilajiem telefoniem

Jau iepriekš minētais portāla nra.lv kāpums novērojams arī skatījumos no mobilajiem telefoniem un jūlijā ziņu vietne pulcējusi 45 000 jaunu lietotāju (+ 40 procenti). Procentuāli lieli kāpumi arī db.lv (+ 17 procenti) un uzziņu portālam pilseta24.lv (+ 17 procenti). Apskatot datus par portāliem, kas mēnesi beiguši ar auditorijas zudumu, jāmin ziņu portāls focus.lv (- 12 procenti) un sabiedriskie mediji lsm.lv (- 10 procenti)

Auditorijas izmaiņas no planšetdatoriem

Līdzīgi kā datos par interneta lapu pārlūkošanu no mobilajiem telefoniem, auditorijas izmaiņas no planšetdatoriem lielākajai daļai portālu ir pozitīvas. Tā, piemēram, vairāk kā puse no apskatītajiem portāliem mēnesi noslēguši ar auditorijas kāpumu virs 5 procentiem. Jau minētais sociālais portāls odnoklassniki.ru īpaši izceļas ar 90 procentu kāpumu (+ 38 000 lietotāji),  sakarā ar tehniska rakstura uzlabojumiem datu uzskaitē no mobilajām ierīcēm.

Top 25 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās internetalapas, kas jūlijā piedalījās  gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.audience.gemius.lv

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Nozare

LV_Industry

Valsts

LV_Valsts

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli