atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-06-30 06:50

Internetu Eiropā visbiežāk pārlūko no Chrome

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius ir noskaidrojis populārākos interneta pārlūkus Eiropas interneta lietotāju vidū. Kā rāda dati, vairums no interneta lapu skatījumiem Eiropā tiek veikti no Google Chrome. Procentuāli lielākais no Chrome veikto lapu skatījumu skaits – Latvijā.  

Kā liecina gemiusTraffic dati, Eiropā interneta pārlūkošanai visbiežāk izmanto interneta pārlūku Google Chrome, pēc kura popularitātes ziņā seko Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera un Chrome Mobile.   

Lielākais no Chrome veikto lapu skatījumu skaita īpatsvars starp visām apskatītajām valstīm novērots tieši Latvijā, kur no Chrome tiek ģenerēta teju puse (49 procenti) no visiem internetā veiktajiem lapu skatījumiem. Otrs visbiežāk izmantotais interneta pārlūks Latvijā ir Mozilla Firefox, no kura tiek veikta gandrīz ceturtdaļa (24 procenti) no visiem lapu skatījumiem. Tikmēr 9 procenti no internetā veiktajiem lapu skatījumiem nāk no Internet Explorer. 

Arī pārējās Baltijas valstīs lielākā daļa (vidēji 34 procenti) no visiem lapu skatījumiem tiek veikti no Chrome. Atšķirībā no Latvijas, otrs populārākais pārlūks abās valstīs ir Internet Explorer – Igaunijā no Internet Explorer tiek veikti 27 procenti, bet Lietuvā – 20 procenti no visiem interneta lapu skatījumiem. No Firefox, savukārt, tiek veikti 17 procenti no lapu skatījumiem. 

Tādās valstīs kā Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijā salīdzinoši lielu popularitāti bez jau minētajām pārlūkprogrammām iemanto arī interneta pārlūks Opera, no kura, attiecīgi, tiek veikti 30 procenti, 18 procenti un 13 procenti no lapu skatījumiem. Horvātijā, savukārt, 19 procenti lapu skatījumu tiek veikti no Chrome Mobile un WebKit Mobile.

Dati attiecināmi uz 12 Eiropas valstīm, tajā skaitā Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Ungāriju, Horvātiju, Slovēniju, Slovākiju un Čehiju laika posmā no 2015.gada 8. līdz 14. jūnijam. 

Reitings balstīts uz lapu skatījumu skaitu, kas veikts no attiecīgā interneta pārlūka interneta lapās, kuras iekļautas gemiusTraffic pētījumā katrā no valstīm. 

Par gemiusTraffic 

gemiusTraffic ir Gemius web analītikas rīks, ko izmanto vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions).

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Cits

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli