atslēgvārdi

atslēgvārdi
2014-10-01 06:31

Kas ir Krievijas interneta lietotāji?

Visaktīvāk internetu Krievijā lieto sievietes, Centrālā federālā apgabala iedzīvotāji un personas, kas jaunākas par 35 gadiem. Vairāk nekā trešdaļai no Krievijas interneta lietotājiem ir profesionālā izglītība – vēsta Gemius veiktais pētījums.

Dati rāda, ka katrs ceturtais interneta lietotājs Latvijā ir vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem. Zināms arī, ka katrs trešais interneta lietotājs ir ar augstāko izglītību, bet katrs piektais - ar vidējo izglītību. Bet, kas tad raksturo Krievijas interneta lietotājus?

Krievijas internets - feminizēts

 

Pieaugušo interneta lietotāju skaits Krievijas domēna tīklā (saukts par "runet"), ir vairāk nekā 70 milj. personas. No tiem 37.6 miljoni ir sievietes (54% no interneta auditorijas), bet vīriešu - par 5 miljoni mazāk (32.5 milj. jeb 46%).

Vairāk nekā puse no interneta lietotājiem ir jaunāki par 35 gadiem

 

gemiusAudience pētījums rāda, ka katrs trešais Krievijas interneta lietotājs ir vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem (21 milj.). Viens no pieciem „runet” lietotājiem ir vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem (14,9 milj.) vai vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem (15,3 milj.), kamēr katrs sestais ir vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem (11,1 milj.). Visretāk interneta vietnes krievu valodā apmeklē interneta lietotāji virs 55 gadiem (vairāk nekā 7,6 milj.).

Vairums Krievijas interneta lietotāju dzīvo valsts rietumos

 

Interneta lietotāju skaits Krievijas teritorijā ir ļoti nevienmērīgs. Lielākā daļa „runet” lietotāju nāk no Centrālā federālā apgabala (19,8 milj., no kuriem 7,3 milj. atrodas Maskavā), bet katrs sestais – no Volgas federālā apgabala (11 milj.) vai Ziemeļrietumu federālā apgabala (10 milj.).

Visaktīvāk internetu lieto profesionālo skolu absolventi

 

Vairāk nekā trešdaļa no interneta lietotājiem Krievijā ir profesionālo skolu absolventi (25 milj.). Nedaudz mazāks skaits interneta lietotāju ir ieguvuši augstāko izglītību (22 milj.), bet vairāk nekā ceturtā daļa ir ar vidējo izglītību (18,5 milj.). Visā „runet” auditorijā vismazāk ir tādu lietotāju, kas vēl nav beiguši savu akadēmisko izglītību (3 milj.) vai vidusskolu (1,4 milj.).

Rakstā atspoguļotie dati (2014. gada jūlijs) ir iegūti no Gemius veiktā gemiusAudience pētījuma. gemiusAudience pētījums tiek veikts vairāk nekā 30 valstīs un tā mērķis ir noskaidrot interneta lietotāju skaitu, to sociāli demogrāfisko profilu un interneta lietošanas paradumus. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Nozare

Mediji

Valsts

Krievija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli