atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-08-10 07:45

Latvijas internetu visaktīvāk pārlūko no Lielbritānijas

Latvijā 11 procenti no visiem interneta skatījumiem tiek veikti no ārzemēm, liecina interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma Gemius dati. Piektā daļa no šīs ārzemju skatījumu plūsmas nāk no Lielbritānijas. Gada laikā par 3 procentiem audzis Latvijas interneta lapās veikto skatījumu skaits no Zviedrijas, aktivitātes ziņā apsteidzot Krieviju.

Teju 20 procenti no Latvijas interneta lapās veiktajiem ārzemju lapu skatījumiem nāk no Lielbritānijas. Otrajā vietā ar 10 procentiem ir Zviedrija un, salīdzinot ar situāciju pirms gada, no Zviedrijas veikto skatījumu skaits ir pieaudzis par 3 procentiem. Tikmēr 9 procenti no visiem ārzemju interneta lapu skatījumiem tiek veikti no Krievijas. Latvijas internetu salīdzinoši aktīvi pārlūko arī no Vācijas, kas ierindojas ceturtajā vietā ar 7 procentiem skatījumu. Piecinieku noslēdz ASV ar nepilniem 6 procentiem. 

No kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas nāk, attiecīgi, 5 procenti un 4 procenti no ārzemju interneta plūsmas. Gada laikā par nepilnu procentu samazinājies skatījumu skaits no Īrijas, šī gada jūlijā veidojot tikai 4 procentus no visiem ārzemju skatījumiem, kas veikti Latvijas interneta lapās. 

Pētījumā apkopoti tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic dati par 2015. gada jūliju. gemiusTraffic pētījums tiek veikts vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions). Pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Nozare

Cits

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli