atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-07-01 08:30

Lietuva: internetu no mob.telefoniem pārlūko jauni cilvēki ar augstiem ienākumiem

No šī gada jūnija (maija dati) gemiusAudience pētījums Lietuvā pirmo reizi piedāvā sociāli demogrāfiskos datus par interneta lietotājiem no mobilajiem telefoniem. Vai šie interneta lietotāji kaut kādā ziņā atšķiras no to tiem, kas internetu pārlūko no datoriem? Izrādās, ka jā. 

Kā rāda gemiusAudience dati, Lietuvas interneta lietotāji no mobilajiem telefoniem internetu pārlūko biežāk 

94 procenti no mobilo telefonu lietotājiem pieslēdzas internetam katru dienu, savukārt tie, kas sērfo internetā retāk nekā reizi nedēļā, veido mazāk nekā vienu procentu no mobilās auditorijas. Tajā pat laikā no datoriem internetu katru dienu pārlūko 82 procenti lietotāju. 

Mobilo telefonu lietotāji ir jaunāki 

Lietotāji vecuma grupā no 7 līdz 34 gadiem veido 69 procentus no visas auditorijas, kas pārlūko internetu no mobilajiem telefoniem. Tikmēr starp datoru lietotājiem šajā vecuma grupā ir 52 procenti lietotāju. 

Lielākā daļa no tālruņu lietotājiem atzīst, ka ikmēneša neto ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir vidēji vai augsti 

18 procenti no mobilo telefonu lietotājiem maijā norādīja, ka ienākumi uz vienu ģimenes locekli ir lielāki par 579 eiro, kamēr starp datoru lietotājiem šādu atbildi sniedza 14 procenti no interneta lietotājiem.

„Kad runa iet par reklāmu internetā, ir svarīgi sasniegt pareizo cilvēku un parādīt tam pievilcīgu ziņu. Tieši tāpēc mēs piedāvājam saviem klientiem to, ko viņi jau gaidīja - iespēju redzēt sociāli demogrāfiskos datus arī par mobilo telefonu lietotājiem. Ceram, ka šis solis palīdzēs interneta medijiem un reklāmdevējiem sazināties ar mobilo auditoriju un izmantot tās sniegtās priekšrocības daudz veiksmīgāk,” komentē Grīta Balserīte (Gryta Balseryta), Gemius reģionālā vadītāja Latvijā un Lietuvā. 

Mobilo telefonu lietotāju sociāli demogrāfiskajā profilā tiek izdalīti 5 rādītāji: vecums, dzimums, dzīvesvieta, izglītība un vidējie neto ienākumi uz vienu ģimenes locekli. 

Maijā Lietuvas internetu no mobilajiem telefoniem pārlūkoja 816 910 lietotāji, bet no datoriem - 1 827 633 lietotāji vecumā no 7 līdz 74 gadiem.  

gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Lietuva

Komentārs:

Grīta Balserīte

Gemius reģionālā vadītāja Baltijā

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli