atslēgvārdi

atslēgvārdi
2013-12-17 12:42

Mobilā interneta iespējas izmanto arvien vairāk

Vislielākā mobilā interneta plūsma novērota Dānijā un Slovākijā, savukārt vislielākais pieaugums - Igaunijā. Kaut arī Latvija ierindojas pētījumā iekļauto valstu lejasdaļā pēc interneta lapu apskates no mobilajām ierīcēm, arī te mobilā interneta plūsma pastāvīgi pieaug.

Kā noskaidrots Gemius veiktajā pētījumā par mobilā interneta lietošanu, pēdējā gada laikā interneta lapu apskate no mobilajām ierīcēm,- tālruņiem, viedtālruņiem un planšetdatoriem pieaugusi visās valstīs, kur Gemius veic interneta plūsmas mērījumus. Līderis šobrīd ir Dānija, kur no mobilajām ierīcēm tiek veikti 35% no visiem lapu skatījumiem internetā. Savukārt Centrālās un Austrumeiropas valstu vidū līderis ir Slovākija ar 22%. Salīdzinoši, viszemākais rādītājs šobrīd ir Moldovā, kur no mobilajām ierīcēm tiek veikti tikai 1% interneta lapu skatījumi.

Salīdzinot datus ar šo pašu periodu pērn, visās valstīs novērojams mobilās interneta plūsmas pieaugums. Visievērojamākais pieaugums novērots Igaunijā, kur mobilā interneta plūsma ir trīskāršojusies no 3 % 2012. Gada novembrī sasniedzot 9% šobrīd.   Otro un trešo vietu dala Bosnija un Hercegovina un Bulgārija, kur mobilā interneta plūsma dubultojusies. Vismazākais pieaugums skāris krieviju, kur mobilā interneta plūsma gada laikā augusi no 6 uz 7%.

Latvijā interneta lapu skatījumi, kas veikti no mobilajām ierīcēm, šobrīd veido 6% no kopējās interneta plūsmas. Tas ir par diviem procentpunktiem vairāk kā šajā periodā pirms gada, kad mobilā interneta daļa veidoja 4%.

Gemius Latvia vadītājs Kaspars Driķis, komentējot datus, norāda, ka iepriekšminētie interneta plūsmas rādītāji ir atkarīgi ne vien no mobilā interneta un ierīču pieejamības, bet arī no valstī populārāko interneta resursu piedāvātajām iespējām mobilajā vidē. „Populāriem interneta resursiem, izveidojot ērti lietojamu mobilo lapu, ir lielas iespējas palielināt kopējo mobilā interneta plūsmu valstī. Taču, ja šajā ziņā izmaiņas netiek veiktas, vai arī interneta lietotāji tiek virzīti uz aplikācijām, kur veiktās darbības neatspoguļojas interneta lapu skatījumos, apskatītajos datos pieaugums var neuzrādīties. Šajā ziņā liela ietekme ir tieši sociālajiem medijiem, kas nereti ir līderi internetā veikto lapu skatījumu ziņā, vai arī pretēji - aplikāciju lietošanā.”

Pētījumā iekļauti dati par valstīm, kur Gemius veic interneta plūsmas web analītikas mērījumus: Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Dānija, Baltkrievija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ukraina, Ungārija, Horvātija, Maķedonija, Moldova, Turcija, un MENA reģions. Par pamatu ņemti 2013. gada dati par periodu no 4. līdz 10. novembrim. gemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli