atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-10-29 14:41

Sociālos tīklus Latvijā apmeklē 60 procenti interneta lietotāju

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius ir analizējis sociālo tīklu draugiem.lv, odnoklassniki.ru un amigos.lv popularitāti interneta lietotāju vidū. Kā rāda dati, sociālos tīklus apmeklē gandrīz 60 procenti no Latvijas interneta lietotājiem, tostarp lielāko daļu no auditorijas veido sievietes. Apmeklētāju vecuma ziņā portālu auditorijas manāmi atšķiras.

Kā rāda gemiusAudience dati, jūlijā sociālo tīklu draugiem.lv, odnoklassniki.ru un amigos.lv kopējā auditorija no datoriem bija 827 500 lietotājus liela un tie ir 57 procenti no visiem Latvijas interneta lietotājiem. 

Pašmāju sociālo portālu draugiem.lv jūlijā apmeklēja 671 000 lietotāji jeb 46 procenti no Latvijas interneta lietotājiem. Otro auditorijas ziņā lielākā sociālā tīkla statusu ieņem odnoklassniki.ru, kura auditorija jūlijā bija 227 900 apmeklētāji. Salīdzinoši mazāks interneta lietotāju skaits atrodams sociālajā tīkla amigos.lv – kopā 16 700. Pēc dzimumu sadalījuma visos portālos vīrieši piekāpjas sievietēm. 

Apmeklētāju vecuma ziņā portālu auditorijas manāmi atšķiras. Procentuāli lielākā daļa (41 procents) portāla draugiem.lv apmeklētāju ir vecumā no 15 līdz 34 gadiem. Salīdzinot ar odnoklassniki.ru un amigos.lv, portālā draugiem.lv uzturas lielākais jauniešu (no 7 līdz 14 gadiem) un mazākais vecāka gada gājuma cilvēku (virs 55 gadiem) īpatsvars, attiecīgi, 13 un 14 procenti. Portālā odnoklassniki.lv 42 procenti lietotāju ir vecuma grupā no 25 līdz 44 gadiem, tikmēr amigos.lv vidū 43 procenti lietotāju ir vecāki par 45 gadiem. 

Visilgākais viena lietotāja pavadītais laiks no datoriem dienā (vidēji 48 min) ir reģistrēts portālā draugiem.lv, savukārt ilgākais laiks uz lietotāju mēnesī (vidēji 9 h 24 min) ir pavadīts portālā odnoklassniki.ru. 

Dati balstīti uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu, kas 2015.gada jūlijā ir apmeklējuši gemiusAudience pētījumā esošos sociālos portālus draugiem.lv, odnoklassniki.ru un amigos.lv, izmantojot datorus. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Izklaide, Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli